Krewetki słodkowodne

Krewetki słodkowodne zrobić dobry dodatek do większości akwariów z powodu ich zdolności jako padlinożerców. Wiele gatunków krewetek słodkowodnych są bardzo dobre na znalezienie nawet najmniejszą cząstkę żywności ukrywającego się w piasku i może w ten sposób pomóc zachować akwarium czyste i jakość wody wysoki. Wszystkie krewetki słodkowodne nie są jednak dobre, ponieważ niektóre są padlinożercy zdolne myśliwi i dlatego jest niemożliwe, aby dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych gatunków, o których mowa, zanim się go.

Istnieje szeroki wybór krewetek słodkowodnych dostępnych w handlu akwarium i innego gatunku różni się znacznie w odniesieniu do wielkości i zachowania oraz wyglądu fizycznego. Niektóre z mniejszych gatunków są uważane dorosłych o długości 1 cala / 2,5 cm, podczas gdy większe gatunki łatwo rozrasta niż 4 cala / 10 cm.

Wszystkie krewetki słodkowodne pierzenia ich egzoszkielet co kilka miesięcy w trakcie wzrostu i ich starych szkieletów się zbyt mały. Krewetki są bardzo wrażliwe na okres po pierzenia przed ich nowym szkieletów hartowana i mogą w tym okresie jest przez ryby, które normalnie nie byłoby ich dotknąć. Krewetki słodkowodne powinny być oferowane kryjówek o odpowiedniej wielkości w czasie. Jaskinie te krewetki słodkowodne bieżąco zapisywać i pozwoli im poczuć się bardziej bezpieczne i w domu w akwarium.

Jest to bardzo łatwe do tworzenia odpowiednich kryjówek dla większości krewetek słodkowodnych poprzez umieszczenie doniczki do góry nogami na dnie akwarium. Wybierz doniczkę z dolnych otworów wielkości odpowiedniej dla Twoich krewetek.

Krewetki słodkowodne

obraz gatunków krewetek słodkowodnych
Different krewetki słodkowodne są odpowiednie do utrzymania z różnymi towarzyszami. Małe gatunki najlepiej zachowany z małych spokojnych gatunków takich jak Raboras, Livebearers, danio i Tetras małych. Małe krewetki słodkowodne nie powinny być trzymane z agresywnymi gatunkami lub gatunku na tyle duże, aby je jeść. Większe gatunki krewetek mogą być trzymane z większych gatunków ryb oraz gatunków nieco bardziej agresywnych bez krewetek obrażeń od niego. Należy unikać większych krewetek słodkowodnych ryb drapieżnych z mniejszą od tych łatwo stać się łupem dla krewetek.

Istnieje krewetki słodkowodne dostępne w handlu w akwarium, która rozwija się w większości warunków wodnych i temperatury wody. Wiele krewetki słodkowodne dorosłych przyjęcia różnych warunkach larwy wody a często są bardziej wrażliwe i wymagają bardziej szczegółowych warunków wodnych przeżyć.

Większość krewetki słodkowodne są padlinożercy i bardzo łatwe do paszy. Będą akceptować większość rodzajów żywności, które są wystarczająco małe, aby je jeść. Większość gatunków mogą być trzymane na diecie żywności płatków i okazjonalnego porcji żywności mrożonej. Krewetki słodkowodne drapieżne mogą być kawałki paszowe mięsa ryb, jak również mięso kraba i krewetki. Karmienie krewetek nie powinien zazwyczaj być problem, ponieważ większość krewetki słodkowodne są bardzo łatwe do paszy.

Krewetki słodkowodne hodowla jest możliwa, ale podniesienie narybku jest często bardzo trudne, ponieważ trudno dostarczyć larw z dość małym żywności. Większość krewetki słodkowodne łatwiej rasy i wychował w stawach, gdzie istnieją normalne obecność planktonu wielkości posiłków. Niektórzy będą hodować krewetki słodkowodne łatwo w swoich zbiornikach, podczas gdy inne wymaga zasolenia w wodzie do rasy i larwy, aby przeżyć. Trzeba będzie przeczytać o hoduje się poszczególnych gatunków, aby uzyskać bardziej szczegółowy opis tego, jak wyhodować ten gatunek.

Gatunki krewetek słodkowodnych powszechnie dostępnych w handlu akwarium zawiera Duchów krewetki, krewetki, krewetki Amino wampirem, krewetek czerwonych, krewetek Midget i redfronted krewetki