Krewetka Amano

Krewetki Amano jest bardzo popularną krewetki w hobby. Jest to drugi na popularności do Red Cherry Shrimp. Nazwa pochodzi od krewetek Amano znanego akwarystycznych Takashi Amano, który często wykorzystuje w swoich akwariach krewetki jak glonojadów. Jednak większość ludzi nie wie, że krewetki Amano jest trudne krewetki do rasy i praktycznie cała Krewetki Amano zostały złowione w środowisku naturalnym, a następnie sprzedawane do hobbystów. Hodowla został osiągnięty, ale jest rzadko.

Popularność

Jak wspomniano powyżej popularność pochodzi z akwarysta Takashi Amano. Większość lokalnych sklepach rybnych nieść krewetki i nawet dużych sieci domowych go nosić, jak również. Hobbyści czasem zaczynają z tego gatunku z powodu łatwości zdobycia go. Przekonanie, że jest to wspaniałe eater glony również przyciąga akwarystów, którzy są do obsadzonych zbiornikach. Niestety większość hobbystów, którzy nabywają krewetki Amano nie wiedzą, że nie mogą być hodowane w wodach słodkich i zastanawiam się, dlaczego nigdy ciężarne kobiety z wielu jaj produkują dzieci.

Zgony

Nie jest niczym niezwykłym dla krewetek Amano umrzeć wkrótce po wprowadzeniu do akwarium. Praktycznie wszystkie krewetki Amano są dzikie złowione i nie są wykorzystywane do niewoli warunkach. Ponadto, brak karmienia może spowodować śmierć oraz. Większość First Timers Utrzymanie tych krewetek myślą, że są wyłącznie zjadacze glonów i może żyć w zbiorniku i nie wymagają żywności. Musisz nakarmić to krewetki. Zgony są również spowodowane przez stres z żeglugi morskiej, obsługi, brak aklimatyzacji do nowych warunków oraz z wprowadzeniem do wielu parametrów zbiornika. Pamiętaj, że krewetki Amano jest złowionych w środowisku naturalnym. Przechodzi przez wiele stresu podczas chwytania i podczas transportu na całym świecie. Po dotarciu do lokalnych sklepów rybnych ulega jeszcze więcej stresu. Kiedy to ostatecznie kończy się w zbiorniku hobbystów może być oznaczony do śmierci, niezależnie od tego, co robi hobbysta utrzymać go przy życiu. Nie zdziw się, jeśli ta krewetka umiera na Ciebie zaraz po wprowadzeniu.

Hodowla

Jak stwierdzono wcześniej krewetki Amano wymaga słonawej wody w celu wyhodowania pomyślnie. Ciężarne kobiety nosić wiele jaj, najprawdopodobniej ze względu na wskaźnik strat larw po wylęgu. Luki krewetki jak maleńkiej larwy swobodnie unoszący się w wodzie. To nie jest tak jak inne krewetki, które wylęgają się w miniaturowych dorosłych. Larwy są bardzo delikatne i wymagają szczególnej opieki. Poniżej znajduje się krótkie wprowadzenie informacji wymaganych do hodowania tego gatunku w niewoli. Jest to trudne zadanie, aby na własne rasy Krewetki Amano. Jednakże, jeśli jesteś gotów na wyzwanie ówczesnego powodzenia. Jest to z pewnością osiągnięcie jeśli są udane!